Postprodukce

Postprodukce

Potřebujete připravit prezentační video či reklamu? Aby měl výsledek ten správný šmrnc, neobejde se video bez následné postprodukce. A jak vypadá ideální mix videa? To je energický střih, vhodná hudba, vyvážený zvuk a samozřejmě nepostradatelná složka videotvorby – postprodukce.
Nejste spokojeni s tím, jak vypadají vaše fotografie, když je přenesete z fotoaparátu do počítače? počítače? Jsou rozostřené, světlo není dost povedené, a do záběru krajinky se vám připletl kamarádův ošklivý obličej? Žádný problém!

V rámci základní postprodukce nabzím tyto úpravy:

Korekce expozice, Úrovně, Křivky, Jas a kontrast, Světla/Stíny, Vyvážení barev, Odstín a sytost, Míchání kanálů, Selektivní barva, Doostřování, Redukce šumu. Tento proces zakončuji výstupní postprodukcí – tedy přeuložením vyladěného obrázku do správného barevného režimu (RGB/CMYK) a formátu s ohledem na budoucí použití podle charakteru projektu.

Pokročilá postprodukce:

Výsledkem pokročilé postprodukce je spíše proměna původního obrazu v obraz nový, jehož vzhled se výrazně liší nejen barevností a celkovým vzhledem, ale také přidaným obsahem s nejrůznějšími přidanými efekty. Pokročilá postprodukce začíná na retuši pleti, odretušováváním nebo klonováním objektů na fotografii, kolorováním pomocí fotografických filtrů v jedné vrstvě a pokračuje směrem ke složitějším manipulacím ve více vrstvách, které se mezi sebou prolínají.

Výstupní postprodukce:

Základní a Pokročilou postprodukci vždy zakončujeme přiřazením výstupního formátu a příslušného ICC profilu ( Barevný profil, v originále ICC (International Color Consortium) profile,který charakterizuje barvový gamut a vlastnosti reprodukčního zařízení či média. Tyto informace mohou být využity pro přesnou reprodukci či zobrazení barev na daném zařízení, ať je to tiskárna, monitor, skener, či jiné zařízení.

V oblasti video-postprodukce nabízím tyto služby:

  • Střih videa (compositing) – třídění / výběr záběrů – hrubý střih
  • Hudební podklad a zvukové efekty
  • Finální střih videa dle hudby
  • Motion grafika a texty – přidání loga, textů apod.
  • Barvení obrazu – barevné korekce obrazu
  • Finální render / export – upload na vimeo (nejčastěji MOV nebo MP4 s kodekem h264)

Ceník postproduční práce:

Foto

  • retušování, barevné tónování, airbrush, doostření, změny proporcí, odstraňování objektů, změny světla, fotomanipulace, fotomontáže atp.

350,-kč/hod

Video

  • střih videa, střih zvuku, barevné korekce, vizuální efekty, korekce barev, klíčování, konverze, titulkování atp.

490,-kč/hod